پشتیبانی 051-36071666

دیگهای بخار آکواتیوب

سری دیگهای بخار آکواتیوب که از نوع دیگهای واترتیوب قابل انعطاف با بعدی وسیع در کاربری می‏باشند در ظرفیت‏ها و کاربرد‏های مختلف استفاده میگردند.
در مقایسه با نوع فایر تیوب خود، نیاز به فضای کمتری داشته و در نصب، به جهت فضای مورد نیاز جهت تعمیرات بویلر، مکان کمتری را اشغال می‏نماید. درام‏ها و لوله‏ها به گونه‏ای آرایش و چیده شده‏اند، که کاملاُ در مقابل شکهای حرارتی مقاوم بوده و میزان انتقال حرارت بیشتری را جوابگو میباشند.

تقارن کامل در دوطرف بویلرحاکم بوده و فقط ۳ نوع طراحی هندسی جهت لوله‏ها انجام شده است. گردش طبیعی آب در بویلرهای فوق درنظر گرفته شده و به همان سهولت، انتقال حرارت مورد نیاز انجام میگردد. اتصال لوله‏ها به درام (یا هدر) به ۳ شیوه پرچ (اکسپند)، جوش یا با به کاربری قطعه‏ای به نام فیورل انجام میگیرد. میزان سیمان نسوز به کار رفته شده، بسیار ناچیزو نهایتاً نگهداری آنها حداقل است.
این بویلر در عرض چند دقیقه تولید بخار می‏ نماید که درمقابل نوع فایرتیوب خود که در عرض یک ساعت تولید بخار می کند، بسیار سریع است. این بویلر با سوخت مایع یا گاز یا هردو قابل کارمی‏باشد.
بویلرهای اکواتیوب می‏توانند به عنوان بویلرآب گرم دما بالا، به خوبی بویلرهای آبگرم دما پایین کارنمایند. در ضمن می‏توان جهت گرم کردن مخلوط آب و گلایکل در دماهای پایین، متوسط یا بالا از آن استفاده کرد، یا حتی از مایعات حرارتی نیزمی توان در این بویلرها به عنوان گرم کننده‏های با گردش مایع غیر طبیعی استفاده نمود.
موارد مصرف این بویلر در خریداران عمومی مانند آپارتمان‏ها و ساختمان‏ها یا موسسات مثل دانشگاهها و مدارس یا خریداران صنعتی مانند صنایع غذایی، نساجی، شیمی، چوب ، کاغذ و …. می‏باشد.
این نوع بویلر برای کاربرانی که تصمیم به تعویض بویلر قدیمیشان با نوع جدید دارند، ایده‏آل می‏باشد زیرا به جهت مونتاژ ساده آن، می‏توان در جاهایی که جهت عبور بویلرهای از پیش مونتاژ شده، مکانی جهت عبور وجود ندارد، به صورت قطعه قطعه برده شده و درمحل مونتاژ گردد.
این بویلردر ظرفیتهای متفاوت به صورت بخار یا آبگرم تولید می‏گردد.

استاندارد ساخت : بر اساس ASME SEC I – IV
ظرفیت : از ۲۰ تا ۱۲۰۰ اسب بخار.
فشار : از ۱۵ تا ۲۰۰ psi طراحی میگردد. در صورت سفارش جهت فشارهای بالاتر نیز طراحی میگردد.
موارد استفاده : بویلرهای بخار آبگرم فشار پائین و بالا ، مخلوط آب و گلیکول به عنوان مایع حرارتی تا دمای ۶۰۰ درجه فارنهایت یا ۳۱۵ درجه سانتیگراد
سوخت : سوخت مایع یا گاز یا هردو

– این نوع بویلرها دارای محفظه احتراق حجیم ودرام بخار بزرگ می باشند.
– دارای طراحی متقارن وطراحی شکل وچیدمان لوله ها و بالانس ، سرعت انتقال گازهای حاصل از احتراق برای نرخ های بالای انتقال حرارت.
– دارای لوله های Down Comers که در دیواره های داخلی جلو وعقب بویلر نصب میگردد.
– دارای دیواره کوره به صورت لوله های مماس بر هم .
– دارای ممبران های دیواره عقبی .
– دارای محفظه کاملا عایق جهت ممانعت از خروج گازهای حاصل از احتراق .

وسایل و تجهیزات استاندارد
• کنترل حد بالای دما یا فشار با reset دستی
• کنترلرهای High-Low
• کنترل ایمنی شعله
• کنترل پانلهای نصب شده بویلریا مشعل
• کنترلهای اوپراتوری مناسب و چراغهای نشانگر وضعیت
• کنترلهای فشار یا دمای عملیاتی
• ندازه‏ گیرهای فشار یا دما
• دریچه Safety relief
• سیستمهای کنترل احتراق و Boiler Trims موجود، دقیقترین مشخصات وکاربردها را برآورده می‏سازند.

راندمان/symmetry
• بویلر Aquatube یک water tube چند گذره با جریان متوازن و گذرهای طولی گاز می‏باشد.
• جریان توربولنت گاز و انتقال حرارت توسط یک چیدمان کاملاً متقارن و منظم لوله‏ها با سرعتهای متوازن گاز احتراق وسیال، بهینه می‏شود تا یک انتقال حرارت کارآمد صورت گیرد.
• چیدمان منظم لوله ها برای حداقل کردن Tube Removal Clearances تا کمتراز نصف عرض یک بویلربین بویلرها درنصب واحد چندگانه .
• عایق بندی آن بسیار خوب است. لوله‏هایی که مماس بر دیواره بیرونی کوره هستند، توسط سرامیکهایی که تا Fْ۲۰۰۰ مقاوم هستند، عایق بندی می‏شوند و توسط panel های فولادی پوشش داخلی محافظت می‏شوند.
پوشش فولادی خارجی دارای فاصله هوایی مناسبی است که دمای سطح بیرونی را پایین نگه می‏دارد و کمترین افت تشعشعی را دارد.
• راندمانهای بالای ۸۵% بدون نیاز به استفاده از تجهیزات بازیافت حرارتی امکان پذیر است.

تعمیر ونگهداری
• اتصالات لوله به header از استانداردهای صنعتی هستند و بر حسب ظرفیت بویلرو کاربرد آن Expanded, Rolled و Seal Welded می‏باشند. Expand کردن و نصب لوله‏ها در داخل سایت هم امکان پذیر است.
• تمامی پانل‏های پوشش داخلیSeal Welded هستند تا یک پوشش داخلی غیر قابل نفوذ گاز را فراهم آورند و پانلهای پوشش خارجی دارای ساختمان مهره‏ای هستند تا سرهم کردن و جدا سازی بهنگام تعمیر را آسان سازند.
• بویلر Aquatube، در قسمت سیال و گاز احتراق، مقاوم در برابر شوک حرارتی می‏باشد.دمای آب برگشتی به بویلر،درمینیمم دمای مجاز بالای نقطه شبنم گازدودکش ،قابل قبول می باشد. اختلاف دماهای بالای Fْ۱۵۰، در صورتی که بویلر با آب دارای دمای بالا یا سیال حرارتی کار کند، قابل دستیابی است.
در پوشش بویلر Downcomerهای با قطر زیاد واقع شده ‏اند، بهترین گردش طبیعی آب را فراهم می‏آورند و نیازی به پمپهای گردش خارجی یا عایق بندی سایت نیست.
• دستیابی به کوره از طریق یک Rear Door امکان پذیر است، بدون اینکه نیازی به تغییر وضعیت مشعل یا قطع لوله‏کشی سوخت باشد.
• برای زمانی که روغن سنگین یا سوختهایی با فاکتور رسوب بالا استفاده می‏شود، Soot Blowerهای اضافی می‏توانند در نظر گرفته شوند.
Water-Cooled Rear Target Wall سطح انتقال حرارت بیشتر، راندمان بالاتر، انتشارات کمترو حذف نسوز می‏شود.

بهسازی
بویلر Aquatube برای پروژه های جایگزینی بویلر، ایده‏ال است. در مواقعی که فضای Boiler Room کوچک است، کل واحد می‏تواند بصورت Kit هایی ساخته شود که براحتی در سایت سرهم شود. از آنجا که تمام قسمتهای بویلر می‏توانند پیچ و مهره شوند و تمام لوله‏ها بهم Fit می‏شوند، نیازی به تاییدیه جوشکاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری...