پشتیبانی 051-36071666

نکاتی در مورد بتن ریزی گرمایش از کف

بتن ریزی در سیستم گرمایش کف
بسیار مهم است که قبل از پخش کردن بتن در کف٬ درها و پنجره ها به درستی نصب شده باشند و هوای بیرون به داخل ساختمان نفوذ نکند .در غیر اینصورت سیمان به سرعت منقبض می شود.
قبل از ریختن بتن باید کارهای زیر را انجام دهیم تا ازسلامت سیستم لوله کشی مطمئن شویم.

  • سیستم را تحت فشار ۶ بار تست نماییم

  • لوله ها را چک کنیم تا در وضعیت مناسب و درستی اجرا شده باشند و سوراخ نباشند.

  • عایق ها به درستی و بدون فاصله نصب شده باشند.

     

ارتفاع بتن
بتن استفاده شده برای نوسازی می بایست با کیفیت باشد و ضخامت و استحکام آن مناسب با نوع پروژه ساختمانی می باشد .مطابق استاندارد en-1264-4 ضخامت بتن از روی تاج لوله ها باید حداقل ۳۰ mm باشد البته اکثر شرکتها توصیه می کنند این ضخامت تا کف تمام شده ۴۵ mm باشد.

بتن می بایست از سیمان با کیفیت عالی تهیه شود تا استحکام مورد نیاز سازه را تامین نماید .روان کننده با درصد روانی بالا میزان آب مصرفی بتن را کاهش می دهد. و در نتیجه خواص شیمیایی و فیزیکی و مقاومت مکانیکی بتن افزایش پیدا می کند .بتن با افزودنی روان تر است و بتن پاشی و پوشش لوله ها سریعتر انجام می شود .در ضمن میزان مواد افزودنی برای هر ۱۰۰ کیلو گرم سیمان ۱ کیلو گرم می باشد که بعد از ریختن مصالح اولیه در میکسر به بتن اضافه می شود .باید توجه داشت که در این حالت بهره برداری از سیستم گرمایش کف ۲۱ روز بعد از بتن ریزی امکان پذیر می باشد و در این مدت سطح بتن می بایست مرطوب باشد .

در صورت استفاده از کلسیم سولفات در بتن . بتن راحت تر تراز و زودتر خشک می شود. در این حالت سیستم گرمایش کف می تواند بعد از ۷ روز روشن شود .بر خلاف سایر روشها که سیستم گرمایش کف می بایست بعد ار ۲۱ روز روشن شود .

درز انبساط برای جبران کردن تغییرات ابعادی بتن در اثر تغییرات دما به کار برده می شود .درز انبساط زمانی به کار میرود که مساحت بتن ریزی شده از ۴۰ متر مربع و یا طول محیط از ۸ متر بیشتر باشد .درز انبساط از بالاترین لایه کف سازی شده(سنگ کاشی سرامیک و غیره) تا سطح عایق کاری شده کف کشیده می شود .

در این تصویر نمای برش خورده از عایق زیر سیستم چیدمان لوله ها بتن ریخته شده و کف سازی قابل مشاهده است

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری...