پشتیبانی 051-36071666

موارد مهم هنگام مونتاژ دیگ های چدنی

  • جهت استفاده از حداکثر راندمان دیگ و یکنواختی توزیع حرارت بایستی لول هورد آب به دیگ به فلانچ عقب وپایین روی لوله فلزی آب پخش کنو لوله خروج آب به فلانپ بالا وعقب دیگ دیگ متصل گردد .عدم نصب لوله آب پخش کن باعث می شود که عملا قسمتهایی از دیگ از مدار تبادل حرارتی خارج شده و باعث تنش حرارتی در دیگ و از آبندی افتادن آن می شود و ظرفیت مشعل با ظرفیت دیگ همانهگ انتخاب شود .

·چنانچه بعد از روشن کردن مشعل شعله پس بزند دلیل عدم انتخاب صحیح مقطع دود کش یا اضافه انتخاب شدن ظرفیت مشعل می باشد که در چنین شرایطی بایستی دود کش اصلاح و یا مشعل با مشعلی که حداکثر مساوی ظرفیت دیگ باشد تعویض گردد .

·دیگ باید روی یک شاسی از آهن یا پروفیل که روی یک سطح صاف مقاوم و کاملا تراز قرار گیرد مونتاژ شود تا بتواند در اثر تنشهایحرارتی روی شاسی فلزی راحت بازی کند . در غیر اینصورت اصطکاک بتن و پایه های دیگ جلوی انبساط طولی را گرفته و بوشها جابجا شده و دیگ از آببندی می افتد .

·از پرس وابزار مناسب استفاده نمایید .

·پره های دیگ و قطعات چدنی بزرگبدون بسته بندی تحویل می شوند و در صورتی که این قطعات کثیف شده اند باید آنها ابتدا تمیز شده و با آب پس از مونتاژ سیستم کلا شستشو گردد .

·قسمتهای تویی قطعات و بوش ها را با دقت تمیز کنید .

·نخ نسوزها را با دقت در محل خود قرار دهید که چین نداشته باشد .

·بوشها محل برقو خورده را قبل از مونتاژ و بعد از تمیز کرده با ضد زنگ یا سرنج پوشش نمایید .

·در صورتی که بوشها در ست جا نیفتد و یا کج در محل قرار گیرند هنگام مونتاژ تولید مشکل می کنند و سبب پیدایش درز ونشت آب دیگ می شوند .بهتر است وسط بوشها قدری تفلون جهت اطمینان از آببندی دیگ بپیچید وضد زنگ به بوش و روی نوار بمالید و بوشها کاملا موازی نصب گردد .

·بع داز باز کردن پرس دیگ و بستن فلانچهای مربوطه و قبل از مونتاژ سایر قطعات دیگ باید تحت فشار تست گردد .لذا تمام حفره های مربوط به آب را ببندید و با فشار (فشار کار *۳/۱)و با آب دیگ را تست نمایید.

·چنانچه از محل بوش در حالت تست ریزش آب مشاهده شود دلیل عدم اببندی بوش بدلیل استفاده از بوشهای متفرقه و یا کج جا رفتن در محل مربوطه می باشد .در چنین شرایطی دیگ را در این قسمت با قلم بازوآن بوشها را تعویض و ضد زنگ زده و وسط بوشها نوار تفلون به اندازه کافی بسته ومجددا با پرس دیگ را جمع و دوباره دیگ را از نظر آببندی تست کنید و قبل از بهره برداری داخل دیگ و کل سیستم را کاملا با آب شستشو داده تا ماسه و احیانا مصالح ساختمانی داخل آن نماند .

·هنگام باز کردن آب آزمایش دیگ دقت کنید داخل دیگ کاملا تمیز باشد و در صورت لزوم با شیلنگ کاملا داخل دیگ را بشوئید .

·جهت مونتاژ صفحه نصب مشعل وقطعه ایزوله حفاظت مشعل بایستی سوراخهای فلانچ مشعل را روی این صفحه با مته درآورید و سوراخ دهانه مشعل را در صورتی که از دهانه مشعل شما کوچکتر باشد بوسیله ماشین تراش با قطر دهانه مشعل یک اندازه نمایید .

·کلیه درزهای بین پره ها را بوسیله خمیر دیگ کاملا بگیرید .

·کنترل شود لوله فلزی آب پخش کن بمنظور جلوگیری از تنش حرارتی ناشی از ورود اب سرد و یا سکون آب در برخی از قسمتهای دیگ و توزیع یکنواخت آب وحرارت و افزایش راندمان دیگ در پشت فلانچ ورودی آب به دیگ نصب شده باشد .

·پس از روشن کردن مشعل واطمینان از عدم نشت دود و آب روکش دیگ را مونتاژ کنید .

·ترموستات را روی ۴۰ تنظیم کنید وبتدریج ظرف ۴۸ ساعت درجه حرارت دیگ را به درجه حرارت مد نظر برسانید .

·دقت کنید که فشار کاری ودرجه حرارت دیگ از میزان تعیین شده در کاتابوگ شرکت سازنده بیشتر نشود .

·پیشنهاد می شود به دلیل وجود رسوب در آبهای ایران و مسدود شدن سوپاپهای اطمینان و قرار گرفتن سیستم تحت فشار از سیستم انبساط باز استفاده نمایید تا آسیبی به سیستم تا سیساتی شما وارد نگردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری...