پشتیبانی 051-36071666

انواع روشهای کنترل دما در سیستم های گرمایش از کف

مانوفیلد گرمایش کفبا اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان که از جمله آن استفاده از سیستمهای کنترل موضعی دما مانند شیرهای ترموستاتیک رادیاتور شیرهای بالانس در موتورخانه و.. میباشد. می توان تا حدود زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. بر این اساس تجهیزات کنترل گرمایشی در راستای مبحث ۱۹ در ساختمانها اجباری میباشد.

در مکانهای کوچکتر از ۷۵ متر عموما به دلیل گسترده نبودن فضاهای مورد استفاده. می توان از کلکتور با شیرهای کلکتوری باز و بست ساده استفاده نمود و دمای سیستم را توسط پکیج یا موتورخانه تنظیم کرد. اما در مکانهای بزرگتر بخصوص در مکانهای تجاری و اداری استفاده از سیستم های کنترلی مجزا در راستای صرفه جویی انرژی  برای هر اتاق الزامی است.

کلکتور با دماسنج و شیر تنظیم جریان

یکی از بهترین روشهای کنترل مکانیکی سیستم کرمایش از کف استفاده از کلکتورهای شیر دار می باشد در این کلکتورها نشانکر دما بر روی کلکتور برگشت قرار میگیرد و شیر تنظیم جریان بر روی کلکتور رفت می باشد. که دمای هر مدار را میتوان به صورت جداگانه تنظیم نمود.

شیرهای ترموستاتیک گرمایش از کف FHV

شیرهای ترموستاتیک گرمایش از کف کنترلری مناسب برای تنظیم دما در محیطهای مجزا جهت سیستمهای گرمایش از کف می باشد. شیرهای ترموستاتیک گرمایش از کف یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین کنترلرها در سیستم گرمایش از کف میباشند.شیرهای با نام FHV جهت کنترل دمای محیط با تنظیم اولیه می باشد. این مدل شیرها در مسیر جریان رفت مدار بر روی دیوار و رد ارتفاع یک متری از کف قرار می گیرد. با رسیدن دما به حد تعیین شده در ترموستات جریان چرخش آب قطع می گردد و پس از رسیدن به حد پایین تعیین شده دوباره مسیر باز میگردد. در این روش قرار دادن شیر بای پس متعادل کننده بر روی کلکتور الزامی است.

سیستم الکترونیکی گرمایش از کف

در این سیستم ترموستاتهای الکترونیکی اتاقی مستقیما به شیرهای برقی نصب شده بر روی کلکتور برگشت متصل می گردد و با توجه به تنظیمات دمایی مورد نظر هر اتاق . جریان مدارهای اجرا شده در کف را قطع یا وصل مینماید.ترموستات اتاقی با قطع یا برقراری جریان برق فرمان باز و بسته شدن مسیر جریان آب ورودی را به شیر برقی انتقال میدهد. شیرهای برقی در دو حالت NO و NC کاملا باز یا کاملا بسته عمل می نماید. معمولا در سیستمهای گرمایش از کفی از شیرهای نرمال اپن استفاده می گردد.

سیستم بی سیم گرمایش از کف

یکی از پیشرفته ترین روشهای کنترل دمای محیط در سیستمهای گرمایش از کفی که تمهیداتی را جهت آسایش و کاربری راحت مصرف کنندگان و همچنین استفاده از تکنولو/زیهای نوین روز فراهم می سازد. سیستمهای کنترل رادیویی می باشد. در این سیستم ترموستاتهای اتاقی فرمان را به صورت رادیویی جهت باکس کنترل مرکزی ارسال کرده و این باکس زمان قطع و وصل هر مسیر را جهت شیرهای برقی که بر روی کلکتورهای برگشت قرار می گیرند تعیین می نماید. همچنین این سیستم امکان کنترل هوشمند را از طریق یک تنظیم کننده مکانی و زمانی فراهم میکند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری...